Tiny Love Łuk z Zabawkami Magiczna Kraina Czarno Biały
Zabawka jest bardzo łatwa w montażu, a regulacja jej kąta nachylenia pozwoli dostosować ją do potrzeb każdego dziecka. Zabawki zawieszone na łuku umożliwią każdemu maluszkowi rozwój motoryki dużej, ruchów precyzyjnych oraz zmysłów.
Zabawka jest bardzo łatwa w montażu, a regulacja jej kąta nachylenia pozwoli dostosować ją do potrzeb każdego dziecka. Zabawki zawieszone na łuku umożliwią każdemu maluszkowi rozwój motoryki dużej, ruchów precyzyjnych oraz zmysłów.
Cechy:
ruchomy pałąk umożliwiający dostosowanie kąta nachylenia, łatwo może być nachylony ku dziecku
grzechotka jelonek z szeleszczącą główką
grzechotka ptaszek z lusterkiem
przezroczysty graniasty jeżyk z szeleszczącą główką
wiatraczek uruchamiany przez dziecko z uchwytem-gryzaczkiem
uniwersalny uchwyt mocujący
1. Łatwe nachylenie łuku w kierunku dziecka.
2. Łatwy do ciągnięcia gryzaczek w kształcie gwiazdki.
3. Piłka grzechotka z szeleszczącymi elementami.
4. Jeżyk z przezroczystym pryzmatem.
5. Grzechotka ptaszek z lusterkiem.
6. Wiatraczek Kwiat uruchamiany przez dziecko z uchwytem.
7. Łatwy do złapania gryzaczek.
8. Uniwersalne mocowanie za pomocą klipsów.
Wskazówki rozwojowe:
0-3 miesiące
Przez pierwsze trzy miesiące, dziecko potrzebuje zabawek na których może skupić swoją uwagę. Dlatego warto umieścić zabawkę w odpowiedniej odległości (20-25cm) od dziecka.
2-4 miesiące
Podczas gdy dziecko leży na plecach, zabawki powinny znajdować się w zasięgu ręki, dziecko może patrzeć w lusterko ptaszka, bawić się gryzakiem lub patrzeć na zabawki zwisające przed nim.
4-6 miesięcy
Rozwijające się zmysły dziecka i kontrola rąk pozwala na pewne uchwycenie zabawki, granie w a ku-ku, wkładanie gryzaka do buzi, aby ulżyć w ząbkowaniu.
Poniżej znajdziesz kluczowe elementy rozwoju, które Twoje dziecko może rozwijać za pomocą tej zabawki:
Zmysły
uśmiechające się postacie, grzechotka oraz różnorodność materiałów stymuluje zmysł wzroku, słuchu i dotyku.
Ruchy precyzyjne
Możliwość regulowania nachylenia łuku umożliwia na dostosowanie odpowiedniej odległości od dziecka, pozwalając dziecku na uderzenie w zabawki a później do ich dotykania i pociągania. W ten sposób dziecko praktykuje swoje umiejętności motoryczne i koordynację wzrokowo-ruchową.
Kojarzenie
Podczas gdy dziecko uderza o zabawkę co w efekcie wywołuje ruch lub dźwięk zabawki, dziecko oczy się w jaki sposób działa proces przyczynowo-skutkowy. W późniejszym czasie dziecko nauczy się jak aktywować elektroniczną zabawkę i wiatraczek.
Czy wiesz, że?
Do 6 miesiąca życia dziecko nie jest w stanie się nachylić, by sięgnąć zabawki. Z tego powodu ważne jest więc takie ustawienie łuku, by zabawki znajdowały się w zasięgu jego rączek.